Odszkodowanie PZU

Zapraszamy do zadawania pytań i nakreślania problemów dotyczących odzyskiwania odszkodowań
Iwonka

Odszkodowanie PZU

Post autor: Iwonka » 06 kwie 2018, 16:10

Mieliśmy wypadek nie z naszej winy. PZU wypłaciło nam marne grosze zadośćuczynienia. 2 letnie dziecko doznało urazu uogólnionego i złamania talerza kości biodrowej prawej, Ja miałam złamany mostek w ½ długości trzonu, mąż ranę okolicy kolana prawego o długości ok. 1,5 cm . Kilka dni temu ortopeda po badaniu podejrzewa uszkodzenie łękotki przyśrodkowej oraz cechy LMM stawu kolanowego prawego. Teść w wyniku wypadku doznał złamania barku i był w złym stanie psychicznym. Teściowa miała urazową perforację jelita cienkiego, wstrząs septyczny, niewydolność oddechowa i uraz klatki piersiowej, płyn w opłucnej i miała robioną przetokę. Jakiego powinniśmy oczekiwać zadość uczynienia za wypadek? Nadmieniam iż mąż i ja mieliśmy półroczne zwolnienia lekarskie.

Proszę o odpowiedź
Iwona

Awatar użytkownika
APU.Pomoc
Administrator

Re: Odszkodowanie PZU

Post autor: APU.Pomoc » 06 kwie 2018, 17:37

Na tak zadane pytanie trudno jest odpowiedzieć - czy 10/20/100.000 się Państwu należy.
Ale według powierzchownych szacunków:

Za Maleństwo od 5.000 przy lekkim uszkodzeniu do nawet 50.000 i stałej renty przy poważniejszych uszkodzeniach. Dziecko rozpatruje się w innych kategoriach.

Roszczenia za uszkodzony mostek w zależności od stopnia od 4-12.000 to z doświadczenia - dość sporo jest takich przypadków. Zapewne dojedzie jeszcze uszkodzenie kręgosłupa szyjnego.

Za ranę na płacą 1.000 - w sądzie w zależności od komplikacji w wypadku Pani męża myślę, że 5.000 jest maksymalnym zadośćuczynieniem. Jeśli nie potwierdzą się uszkodzenia kolana, natomiast jeśli się potwierdzą to wszystko będzie zależeć od rozległości uszkodzenia.

Czy teść był u psychologa lub psychiatry w związku ze złą kondycją psychiczną? Za bark płaci się też w zależności od powikłań i pozostałości - od 5.000 - 35.000 przy bardzo poważnych uszkodzeniach stawu. Najczęstszym powikłaniem przy uszkodzeniach barku jest jego wypadanie więc roszczenia się rozszerzają.

Co do teściowej to opis jest niezwykle skąpy jednak jej uraz jest znacznym urazem wielonarządowym - ok 50.000

Proszę tylko o wyrozumiałość w kwestii takiego szacowania roszczeń. W szczególności przy urazach wielonarządowych szacowanie takie jest jak wróżenie z fusów – o czym niejednokrotnie już pisałem.
Kolejna kwestia to brak danych co do pozostałości jakie pozostawiły urazy, wieku poszkodowanych, jakości życia przed i po wypadku, stanu majątkowego itd., itd.

Bardzo ważna rzecz dotyczy kwestii zadośćuczynienia dziecka, które jest rozpatrywane zupełnie inaczej niż u dorosłego.
Pięknie pozdrawiam
Krzysztof G. Kawałowski
www.apu.pl
+ 48 500 166 646
+ 48 22 854 10 03

ODPOWIEDZ