Dochodzenie odszkodowania

Zapraszamy do zadawania pytań i nakreślania problemów dotyczących odzyskiwania odszkodowań
Rafi
Dochodzenie odszkodowania

Post autor: Rafi » 06 kwie 2018, 0:21

Miałem wypadek samochodowy nie z mojej winy. Chciałbym uzyskać informacje od kogo mogę się starać o odszkodowanie, zadośćuczynienie. W chwili obecnej jestem na zwolnieniu i chodzę w kołnierzu usztywniającym kręgi szyjne. Na jaką wysokość odszkodowania mogę liczyć i czy jest ktoś, kto poprowadziłby tę sprawę?

Rafał

Awatar użytkownika
APU.Pomoc
Administrator

Re: Dochodzenie odszkodowania

Post autor: APU.Pomoc » 06 kwie 2018, 12:20

Witam Panie Rafale!

Może Pan ubiegać się o świadczenia z tytułu:
1. polisy OC pojazdu sprawcy,
2. polisy NNW pojazdu którym się Pan poruszał, jeśli taka polisa na pojeździe była wykupiona,
3. innych polis które miał Pan wykupione i które swym zakresem obejmują odniesiony przez Pana uraz.

Ile się Panu należy!? To fundamentalne pytanie każdego poszkodowanego :lol:
W zakresie świadczenia z tytułu polisy OC pojazdu sprawcy należy podzielić na odszkodowanie, tj. rzeczy policzalne np koszty leczenia, utracone dochody, i zadośćuczynienie. Jak w zakresie odszkodowania można należne świadczenie wyliczyć za pomocą kalkulatora, tak w zakresie zadośćuczynienia odpowiedź nie jest jednoznaczna. Zadośćuczynienie jest zapłatą za ból i krzywdę tj. rzeczy "niepoliczalne" to znaczy jest uznaniowe, a przy określaniu wysokości należnego świadczenia brany jest pod uwagę okres leczenia, zmiany pourazowe, zakres obrażenia, a że każdy człowiek jest inny to i każdy dostaje przez to świadczenie w innej wysokości. żeby tego było mało każdy ubezpieczyciel inaczej określa wysokość zadośćuczynienia i płaci inaczej za uraz kręgosłupa szyjnego, jeśli tylko o takim mówimy.
Przedział świadczeń w zakresie zadośćuczynienia przy tego typu urazach jest od 500.00 do 7.000.00 pln na drodze polubownej, a w sądzie natomiast od 1.000 - 15.000 zł. Zatem widzi Pan, że rozpiętość świadczeń jest ogromna.

W tym miejscu muszę zaznaczyć, że uraz kręgosłupa to bardzo poważna sprawa i często bagatelizowana. W swojej praktyce spotkałem się już z sytuacjami, że moi klienci byli nawet po 9 miesięcy na zwolnieniu, dochodziło u niektórych do jąkania, zaników pamięci i omdleń.

Nasza firma oczywiście świadczy usługi w zakresie uzyskania odszkodowania z TU. Nasza prowizja to 20% brutto uzyskanego odszkodowania.
Pięknie pozdrawiam
Krzysztof G. Kawałowski
www.apu.pl
+ 48 500 166 646
+ 48 22 854 10 03

ODPOWIEDZ