Odszkodowanie od urzędu miasta

Zapraszamy do zadawania pytań i nakreślania problemów dotyczących odzyskiwania odszkodowań
przylepa

Odszkodowanie od urzędu miasta

Post autor: przylepa » 05 kwie 2018, 14:05

Idąc do pracy poślizgnęłam się na chodniku na powierzchni, która była bardzo śliska. Upadając złamałam sobie rękę. Jak mam się ubiegać o odszkodowanie?

Awatar użytkownika
APU.Pomoc
Administrator

Re: Odszkodowanie od urzędu miasta

Post autor: APU.Pomoc » 05 kwie 2018, 15:34

Witam!
Najpierw trzeba ustalić, kto odpowiada za dany chodnik. Często za czystość chodnika odpowiada nie urząd miasta, a właściciel posesji, przy której znajduje się felerny chodnik. Czy ma Pani świadków upadku? Czy powiadomiona została np. Policja lub Straż Miejska, Pogotowie lub inne służby, które potwierdzą Pani wersję zdarzeń?
Ubieganie się o tego typu roszenia są tylko z pozoru proste - w gazetach piszą, że Urzędy Miasta będą płacić, tylko nikt nie pisze na jakiej zasadzie i ile, ani tym bardziej jak można takie pieniądze uzyskać.

Jak pisałem na wstępie, należy ustalić kto jest odpowiedzialny za chodnik. W tym celu najlepiej przekazać zapytanie do Burmistrza lub innego "rządzącego" na danym terenie i on skieruje sprawę do odpowiednich władz.
Następnie należy określić roszczenia na które składają się tak zwane roszczenia policzalne, tj. utracone dochody, wydane pieniądze na leczenie itd i nie policzalne tj zadośćuczynienie, które uzależnione jest o obrażeń odniesionych w wypadku i zmian pourazowych jakie zostały po zakończeniu leczenia, tj. bóle, ograniczenia ruchomości kończyny, blizny itd.
To wysłać do odpowiedzialnego za chodnik i tyle.

Jednak proszę mi wierzyć, dochodzenie takich roszczeń nie jest proste, jednak na pewno warto.
Pięknie pozdrawiam
Krzysztof G. Kawałowski
www.apu.pl
+ 48 500 166 646
+ 48 22 854 10 03

ODPOWIEDZ